O nas

Informacje ogólne:

Bajeczka to kameralne przedszkole typu rodzinnego czynne w godz. 7.00 – 17.30. Naszym celem jest wszechstronny rozwój dzieci z uwzględnieniem indywidualnych talentów. Szczegóły w zakładce „Oferta” .

Co nas wyróżnia:

Główna uwaga zwrócona jest na wsparcie emocjonalne oraz rozwój społeczno-moralny. Ciepła i rodzinna atmosfera umożliwia nam spełnianie tych celów.

Prywatne Przedszkole Bajeczka działa na podstawie:

Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe;

Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela;

Rozporządzenia MEN w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół;

Rozporządzenia MEN w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci;

Rozporządzenia MEN w sprawie dopuszczenia do użytku szkolnego programów wychowania przedszkolnego, programów nauczania i podręczników oraz cofania dopuszczenia;

Rozporządzenia MEN w sprawie nadzoru pedagogicznego;

Statutu Prywatnego Przedszkola Bajeczka z 01/09/2011 r.

Kadra

Nowy-7

 

Iwona Sochań

Dyrektorka

Nauczycielka

Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie

Specjalizacja: Wychowanie Przedszkolne

WhatsApp Image 2022-05-12 at 3.13.52 PM

 

Weronika Sochań

Dyrektorka

Nauczycielka

Absolwentka KA im. Frycza-Modrzewskiego

Studia licencjackie: Zarządzanie

Absolwentka Akademii Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie

Studia magisterskie: Edukacja wczesnoszkolna

Studia podyplomowe: Wychowanie Przedszkolne

 

Jestem pedagogiem przedszkolnym z wykształcenia i z zamiłowania. Łączę funkcję dyrektora i nauczyciela bo żywy kontakt z dziećmi daje mi jedną z największych satysfakcji w życiu. Staram się przekazywać dzieciom prawdy najprostsze: „świat jest piękny, uśmiech otwiera serca, warto być dobrym.”

Z wykształcenia jestem pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ukończyłam też kierunek związany z zarządzaniem. Praca z dziećmi daje mi wiele radości, satysfakcji oraz spełnienia. Dziecięce emocje, zachowania oraz sposób myślenia są dla mnie intrygujące oraz inspirujące. Lubię przedszkolaków obserwować podczas swobodnych aktywności, bawić się razem z nimi oraz przekazywać im wiedzę i wartości. W czasie wolnym lubię czytać i oglądać kryminały oraz zgłębiać tematykę kosmetyki naturalnej.

 

Katia Sychova

Asystent nauczyciela

Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie

 

Anna Bąk

Asystentka nauczyciela

Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jestem w trakcie studiów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Praca z dziećmi dla mnie jest bardzo inspirująca, ich światopogląd jest niesamowity, a uśmiech promienny i czarujący. W wolnym czasie lubię przejażdżki samochodowe z ulubioną muzyką w tle, filmy komediowe oraz sensacyjne.

 Doświadczenie oraz przekonanie o zamiłowaniu do pracy z dziećmi zdobyłam pracując wiele lat jako Instruktor ds. kulturalno- oświatowych. Najbliższą mojemu sercu jest Pedagogika Janusza Korczaka. Opieka, obrona, obowiązek ochrony dzieci przed niedomaganiami otaczającego świata – są to wartości, które stawiam na pierwszym miejscu, bo „…kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…”. Stać się przyjacielem dziecka, to cel jaki sobie stawiam. Dzieci uczą się tego, czego doświadczają, więc pozwolić im na „skosztowanie” świata, to najlepsze co możemy im zaoferować. Prywatnie jestem miłośniczką freestyle slalomu na rolkach oraz zaczytaną książkarą.